• biuro@lysagora.pl
  • 603759291

Szkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy Aesculap

Strona głównaUsługiSzkoła narciarska – instruktorzySzkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy Aesculap
SONY DSC

Szkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy Aesculap

Szkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy Aesculap została założona w 1970 roku przez Teresę i Stanisława Rażniewskich oraz Danutę Koening, którzy organizują pierwszą grupę osób chętnych do nauki jazdy na nartach. W zajęciach biorą udział pracownicy służby zdrowia oraz Ich dzieci (stąd nazwa szkoły). Początkowo zajęcia odbywają się tylko w niedziele. Prowadzone są zajęcia suchej zaprawy oraz wycieczki piesze. Tworzone są specjalne regulaminy oraz programy pracy zakładające, że szkoła jest ogniwem wychowawczo – szkoleniowym.
Hasłem przewodnim przyświecającym Aesculapowi od początków istnienia jest: „Wychowanie przez góry dla gór”. Zajęcia prowadzane są w duchu umiłowania przyrody, szacunku i respektu dla groźnego, nieprzyjaznego człowiekowi środowiska, jakim są wysokie góry. W programie szkoły znajduje się nie tylko jazda na nartach. Dzieci biorą udział w wycieczkach górskich turystyczno – krajoznawczych, prowadzonych przez wykwalifikowanych przewodników.

Sezon w Szkole Narciarskiej Aesculap rozpoczyna się w pierwszą niedzielę października a kończy w połowie marca. W okresie jesiennym, dzieci i Ich rodzice, zwiedzają Karkonosze, Góry Izerskie, Rudawy Janowickie i Góry Kaczawskie. Łączy się tu przyjemne z pożytecznym. Podczas marszów dzieci zdobywają, tak potrzebną do uprawiania narciarstwa, kondycję. W okresie sezonu zimowego zajęcia nauki jazdy na nartach prowadzone są we wszystkie weekendy bez względu na pogodę i warunki atmosferyczne. Nie straszny jest mróz, silny wiatr, czy deszcz.
Zajęcia prowadzone są przez kadrę szkoleniową, która w dużym procencie składa się z wychowanków Aesculapa.  Instruktorzy, którzy kiedyś byli uczestnikami szkoły, ukończyli odpowiednie kursy i stali się jej pracownikami.

Aesculap prowadzi wychowanie i kształcenie w narciarstwie alpejskim. Jest to działalność o długotrwałym charakterze polegająca na systematycznym nauczaniu dzieci i młodzieży narciarstwa zjazdowego, w trakcie jednego, dwu lub wielu sezonów.

Szkoła posiada licencję Polskiego Związku Narciarskiego na prowadzenie nauki jazdy na nartach zgodnie z regulaminami Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN (którego jest członkiem).
Oferta Szkoły Narciarskiej i Sudeckiego Klubu Sportowego Aesculap:
1. Całosezonowe zajęcia grupowe – zajęcia w grupach 8-12 osobowych, prowadzone w okresie od października do marca, obejmujące wycieczki piesze oraz zajęcia nauki jazdy na nartach. Ta forma szkolenia przeznaczona jest dla osób szkolących się systematycznie. To ciekawy sposób szkoleń prowadzonych metodycznie, krok po kroku, pozwalający na spokojną naukę oraz doskonalenie techniki narciarskiej w miłej atmosferze.
2. Szkolenie indywidualne – zajęcia dostosowane są indywidualnie do sprawności fizycznej i umiejętności ucznia. Czas trwania lekcji wynosi  55 minut. To najlepsza i najbardziej intensywna forma szkolenia, gdzie cała uwaga instruktora skupiona jest na przekazaniu uczniowi wiedzy teoretycznej i praktycznej.
3. Zawody narciarskie dla szkół i zakładów pracy – organizacja zawodów z elektronicznym pomiarem czasu, to znakomita forma sprawdzenia się, rywalizacji połączona z pozytywnymi emocjami.
4. Zimowiska i obozy letnie – formy wypoczynku połączone z zabawą i szkoleniem organizowane w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych (ferii dolnośląskich i wakacji).

 

Dane kontaktowe

Szkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy Aesculap

Dziwiszów 97A, 58-508 Jelenia Góra,

www.aesculap.com.pl, e-mail: aesculap@interia.pl

Facebook: SN Aesculap

tel. 603759293