• biuro@lysagora.pl
  • 603759291

Aesculap

logo eskulap

Aesculap

SZKOŁA NARCIARSKA I SUDECKI KLUB SPORTOWY AESCULAP

Została założona w 1970 roku przez Teresę i Stanisława Rażniewskich oraz Danutę Koening. Prowadzi wychowanie i kształcenie w narciarstwie alpejskim – działalność o długotrwałym charakterze polegająca na systematycznym nauczaniu dzieci i młodzieży narciarstwa zjazdowego, w trakcie jednego, dwu lub wielu sezonów a także prowadzeniu lekcji szkolenia indywidualnego na terenie ośrodka Ski Arena Łysa Góra w Dziwiszowie. Organizuje zawody narciarskie dla uczestników klubu, szkół i zakładów pracy oraz zimowiska i obozy letnie. Uczestnicy szkoły płacą czesne za szkolenie i w ramach tej opłaty otrzymują:

  • szkolenie narciarskie w soboty i niedziele (na śniegu),

  • zajęcia turystyki górskiej (w niedziele) począwszy od pierwszej niedzieli października do momentu nastania odpowiednich warunków narciarskich,

  • transport na miejsce zajęć.

Sezon trwa od października do połowy marca i poza systematycznym szkoleniem Aesculap organizuje zawody dla swoich uczestników i nie tylko (Memoriał Stanisława Rażniewskiego, Zawody dla najmłodszych dzieci „Skrzat”, Zawody Rodzinne, Puchar Aesculpa, Puchar Łysej Góry).

Hasłem przewodnim przyświecającym Aesculapowi od początków istnienia jest: „Wychowanie przez góry dla gór”. Zajęcia prowadzane są w duchu umiłowania przyrody, szacunku i respektu dla groźnego, nieprzyjaznego człowiekowi środowiska, jakim są wysokie góry.

Zajęcia prowadzone są przez kadrę szkoleniową, która w dużym procencie składa się z wychowanków Aesculapa. Instruktorzy, którzy kiedyś byli uczestnikami szkoły, ukończyli odpowiednie kursy i stali się jej pracownikami.

Szkoła posiada licencję Polskiego Związku Narciarskiego na prowadzenie nauki jazdy na nartach zgodnie z regulaminami Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN (którego jest członkiem).

Oferta Szkoły Narciarskiej i Sudeckiego Klubu Sportowego Aesculap:

  1. Całosezonowe zajęcia grupowe – zajęcia w grupach 8-12 osobowych, prowadzone w okresie od października do połowy marca, obejmujące wycieczki piesze oraz zajęcia nauki jazdy na nartach. Ta forma szkolenia przeznaczona jest dla osób szkolących się systematycznie. To ciekawy sposób szkoleń prowadzonych metodycznie, krok po kroku, pozwalający na spokojną naukę oraz doskonalenie techniki narciarskiej w miłej atmosferze.

  2. Szkolenie indywidualne – zajęcia dostosowane są indywidualnie do sprawności fizycznej i umiejętności ucznia. Czas trwania lekcji wynosi 60 minut. To najlepsza i najbardziej intensywna forma szkolenia, gdzie cała uwaga instruktora skupiona jest na przekazaniu uczniowi wiedzy teoretycznej i praktycznej.

  3. Zawody narciarskie dla szkół i zakładów pracyorganizacja zawodów z elektronicznym pomiarem czasu, to znakomita forma sprawdzenia się, rywalizacji połączona z pozytywnymi emocjami.

  4. Zimowiska i obozy letnie – formy wypoczynku połączone z zabawą i szkoleniem organizowane w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych (ferii i wakacji).

www.aesculap.com.pl

FacebookTwitter